Fot. Pixabay

Zapraszamy do Zielonej Góry na warsztat  „Złap uśmiech! Usiądź z Dzieckiem do stołu*”. To warsztat pedagogiczno – kulinarny 3h.
Podczas naszego spotkania porozmawiamy o posiłkach, o zdrowym żywieniu o tym jak je przygotowywać, ale i o sile relacji z dziećmi.

Warsztat skierowany jest dla rodziców dzieci od 6 m-cy do 8 lat jak również do rodzin, które mają w domu maluchy i starszaki, poszukujących sposobu by wspólne posiłki były wyjątkowe zarówno pod kątem spędzonego przy stole czasu jak i dobrze skomponowanego posiłku.

Tematyka: Porady żywieniowe dla Niejadków, stosunek do jedzenia, jadłospis dla całej Rodziny. Poczucie własnej wartości, które możemy budować z dzieckiem, o relacji z dziećmi, o tym jak usłyszeć…

I moduł
Porozmawiamy o tym, jak sprawić by kuchnia była źródłem pozytywnej energii w twoim domu?
Jak połączyć kuchnie maluszka z kuchnią dorosłych?
Jak przyjmować odmowę dziecka podczas jedzenia?
Jak sprawić by wspólny posiłek był atrakcyjny?
Podzielę się tym jak ważne jest to by posiłki były wspólnym przyjemnie spędzonym czasem. Opowiem o przykładach swojej Rodziny i innych osób, które opowiedziały mi swoje historie. Przekaże Wam też cenne doświadczenia o tym, że czasem dziecko nie chce jeść. Tak po prostu…

II moduł
O poczuciu własnej wartości dziecka, o tym czym różni się od pewności siebie. O tym jak ważne dla dziecka jest uznanie i akceptacja rodziców. Podzielę się tym jak ważne jest usłyszeć dziecko, Porozmawiamy również o tym, że posiłek to nie jest dobry czas żeby wychowywać dzieci. Nie jest przyjemnie spożywać posiłek i być pod stałym nadzorem i obserwacją mamy i taty i być przy tym stale korygowanym. Czyż nie łatwo wówczas stracić apetyt?

Spotkanie ma charakter wykładowy – najpierw dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie omawianego tematu, a potem jest czas na zadanie pytań i podzielenie się tym co w sercu 🙂 Wierzę, że będzie to dobry czas.

Z serca zapraszaają
Paulina i Ela

*Warsztat zawierający treści książek – „Moje Dziecko Nie chce Jeść” – Gonzales Carlos, „Uśmiechnij się! Siadamy do stołu”, Jesper Juul oraz o wiedzę i doświadczenie prowadzących.

Kilka słów o prowadzących

Ela Magiełda, żona wspaniałego mężczyzny i mama 7 letniej Mai i 4 letniego Maciusia. Znajdziesz mnie na www.przystanek-relacja.pl jak również na Facebooku Ela Magiełda Przystanek – Relacja.
Inspiracją do tego czym się dzielę są nasze dzieci i nasze wspólne doświadczanie codzienności. Dzięki dzieciom zrozumiałam, że wychowanie to relacja, że wychowanie to akceptowanie ich takimi jakimi są, a nie takimi jakimi świat chciałby żeby byli. Nasze dzieci uświadomiły mi jak wiele, jako rodzice możemy dać im „tu i teraz”. Bardzo bliskie w wychowaniu są mi podstawowe wartości życia w rodzinie, o których mówi Jesper Juul, założyciel międzynarodowej organizacji Familylab, której jestem certyfikowanym trenerem. Ukończyłam również Akademię Komunikacji Tomasza Zielińskiego. Ten półroczny proces pokazał mi jak usłyszeć. Chcę podzielić się z Tobą tym czego doświadczyłam podczas szkoleń, czego uczą mnie rozmowy z rodzicami, czego uczą mnie nasze dzieci. Pragnę podzielić się z Tobą jak ważne jest usłyszeć dziecko, bo… dziecko, którego nie usłyszysz to dziecko którego nie poznasz…

Paulina Bartlińska, na co dzień żona – stojącego za nią murem Partnera – i Mama 7 letniego Olka oraz 9 miesięcznego Alana. Jestem Pedagogiem – Animatorem i Certyfikowanym Doradcą Żywienia. Tak wielki pasjonat żywienia ze mną jak również pracy poprzez zabawę z dziećmi. Znajdziesz mnie na Facebooku – Centrum Żywienia BLW – Paulina Bartlińska. Z przyjemnością dzielę się wiedza i doświadczeniem, które posiadam. Z empatią i nastawieniem na wsparcie prowadzę warsztaty dotyczące żywienia, wspólnej zabawy – czyli czerpania przyjemności ze wspólnego bycia podczas posiłku. Kuchnia naprawdę może stanowić serce domu, podczas gotowania, zabawy kulinarnymi składnikami i podczas nauki jedzenia naszych najmniejszych Pociech. Jest to dla mnie ogromnie ważne by przekazywać informację dotyczące wartościowego żywienia i dawania dziecku możliwości wyboru. Pragnę podzielić się z Wami doświadczeniem z domu jako Rodzic i z pracy z innymi Rodzicami, którzy mają cudowne historie.

Jeśli:
Niepokoisz się, jeśli Twoje Dziecko nie je mięsa lub warzyw,
Wiele razy zwracasz mu uwagę przy stole,
Czujesz, że posiłek jest momentem stresu i irytacji.
Chcesz dowiedzieć się:
Jak wzmocnić swoje Dziecko?
Jak budować poczucie wartości u swojej Pociechy?
Jak stworzyć odpowiednią atmosferę podczas posiłku.
Jak połączyć kuchnię maluszka z kuchnią pozostałych członków Rodziny?

Ten warsztat jest dla Ciebie i Twojej Rodziny!

Jeśli to ten czas to z serca zapraszamy

Koszt uczestnictwa – 97 zł 1 os. 137 zł – 2 os.

Miejsce spotkania:
Centrum Bliskości Zielona Góra
ul. Sowińskiego 4a/2

Liczba miejsc ograniczona.
Zapisy Ela 693 295 815 i Paulina 796 733 703
lub mailowo: magieldaela@gmail.com i pbartlinska@wp.eu

Udostępnij w mediach społecznościowych!