Zdrowy kręgosłup (+dno miednicy)

Zdrowy Kręgosłup + wzmacnianie mięśni dna miednicy to trening, którego celem jest wzmocnienie wszystkich najważniejszych partii mięśni oraz dna miednicy, które jest stelażem dla narządów, a także zwiększenie sprężystości kręgosłupa.

Zajęcia obejmują ćwiczenia rozluźniające, stabilizujące, wzmacniające, równoważne i znoszą napięcia poszczególnych grup mięśniowych. Uczymy się prawidłowych wzorców ruchowych, oddychania i utrzymania postawy ciała. Prowadzący stopniuje poziom trudności zadań. Tempo nie jest zbyt duże, a ruchy wykonujemy dokładnie.

Niezwykle ważne dla prawidłowej fizjologii dna miednicy jest zgranie pracy mięśni dna miednicy. Jednym z najistotniejszych etapów w pracy z tym obszarem jest tzw. trening sensomotoryczny, czyli nauka odczuwania poszczególnych elementów dna miednicy poprzez ruch. Następnym etapem jest nauka koordynacji pracy dna miednicy i mięśni brzucha. Uczymy tego poprzez aktywację poszczególnych grup mięśniowych. W koordynację racy włączamy oddech.

 

Jakich efektów możesz spodziewać się uczęszczając na zajęcia?

– wzmocnienie mięśni przykręgosłupowych

– likwidacja napięć mięśniowych i bólów pleców

– poprawa ogólnego stanu kręgosłupa

– wzmocnienie sylwetki

– poprawa postawy ciała

– pomoc w wyrobieniu właściwych nawyków ruchowych

– poprawa koordynacji ruchowej

Celem zajęć jest wzmocnienie mięśni nadwyrężonych m.in. porodem, ale nie tylko. Dno miednicy w dobrym stanie dna miednicy poprawia odczucia z pożycia seksualnego, sprzyja łatwiejszym porodom i szybszemu powrotowi do dobrej formy po porodzie, pozwala również zapobiegać dolegliwościom okołomenopauzalnym, takim jak nietrzymanie moczu i obniżanie narządów moczowo-płciowych.

Zapraszamy wszystkich, którzy mają siedzący tryb życia, pracują przy komputerze, czują przeciążenie kręgosłupa. Czekamy na wszystkich, którzy chcą nabyć prawidłowe wzorce  ruchu, zadbać o swoje ciało, a przy tym zrelaksować się i odprężyć. Zdrowy kręgosłup to zajęcia dla wszystkich mam, przyszłych mam, kobiet po porodach i w okresie menopauzy.

Zadbamy o WAS!

Zajęcia w poniedziałki o 19:40 i czwartki 19:10.

Karnet na miesiąc 1x w tygodniu: 100 zł, 2x w tygodniu 140 zł

Prowadzi Małgorzata Stysińska.

Kontakt: centrubliskości@gmail.com, Małgosia 603 77 41 33

Udostępnij w mediach społecznościowych!