Zdrowa mama

Nowa prowadząca, nowa formuła, ale cel wciąż ten sam – dać przestrzeń mamom niemowląt do ćwiczeń bez konieczności zostawiania malucha w domu. Od listopada wznawiamy zajęcia dla kobiet po porodzie – Zdrowa mama. Zapisy do poniedziałkowej grupy o godz. 12:00 są otwarte!

 

Dlaczego aktywność fizyczna po porodzie jest bardzo ważna? Ćwiczenia stymulują układ krążenia i układ oddechowy. Gimnastyka pozwala pomóc sercu w utrzymaniu dobrej kondycji, w wypracowaniu lepszej postawy i dobrego samopoczucia.

Te zajęcia wzmocnią nie tylko Wasze mięśnie i kręgosłup i pozwolą wrócić do formy, ale wzmocnią również poczucie własnej wartości. Pozwalają na to kompetencje prowadzącej Mai Czerwonogrodzkiej, która jest nie tylko trenerką z wieloletnim doświadczeniem ale i coachem.

Zapraszamy po konsultacji z ginekologiem i optymalnie fizjoterapeutą uroginekologicznym. Do końca 6 tygodnia po porodzie siłami natury i 3 miesiąca po cesarskim cięciu, rekomendujemy aktywność w postaci codziennych spacerów. Po tym czasie zapraszamy na zajęcia.

Pokażemy Wam jak w kontrolowany sposób, krok po kroku, wrócić do funkcjonowania sprzed ciąży. Zajęcia będą przygotowywały Was także do kontynuowania samodzielnych ćwiczeń w domu.

Pokażemy Wam:

1) w jaki sposób wzmacniać mięśnie głębokie ze szczególnym uwzględnieniem mięśnia poprzecznego brzucha i mięśni dna miednicy

2) jak postępować przy rozejściu mięśnia prostego brzucha

3) jak traktować mocno eksploatowany podczas ciąży i po porodzie kręgosłup. Jak go stabilizować i przez to wzmacniać

4) techniki relaksacyjne i rozluźniające dla ciała i co ważne głowy – pokażemy, że czasem mniej znaczy więcej

5) jak ćwiczenia z maty wpływają na funkcjonowanie w życiu codziennym i jak je odpowiednio wykorzystać.

Chcemy by ten czas był dla Was jednocześnie przygotowaniem do kolejnych form aktywności fizycznej, tak by stały się one skuteczne i bezpieczne.

Podczas zajęć mile widziane Maluszki.

Miesięczny karnet na zajęcia – 100 zł

Zapisy przez www.centrumbliskosci.pl oraz 507-77-19-78

Udostępnij w mediach społecznościowych!