Zdrowa mama

Ciało kobiety po porodzie wymaga specjalnego traktowania. Dlatego ważny jest zdrowy powrót do formy z szacunkiem do własnego ciała i jego ograniczeń. Stosując ćwiczenia oddechowe, krążeniowe, aktywacje dna miednicy i mięśni głębokich brzucha odtworzymy prawidłowe wzorce ruchowe, aktywujemy nasze ciało i pobudzimy do regeneracji.

Na zajęcia Zdrowa mama, na które możesz przyjść razem ze swoim dzieckiem, zapraszamy w środy o 10:00. Lokalizacja: Batorego 126a (nad Persą).

Pokażemy Wam jak w kontrolowany sposób, krok po kroku, wrócić do funkcjonowania sprzed ciąży. Zajęcia będą przygotowywały Was także do kontynuowania samodzielnych ćwiczeń w domu.

Pokażemy Wam:

1) w jaki sposób wzmacniać mięśnie głębokie ze szczególnym uwzględnieniem mięśnia poprzecznego brzucha i mięśni dna miednicy

2) jak postępować przy rozejściu mięśnia prostego brzucha

3) jak traktować mocno eksploatowany podczas ciąży i po porodzie kręgosłup. Jak go stabilizować i przez to wzmacniać

4) techniki relaksacyjne i rozluźniające dla ciała i co ważne głowy – pokażemy, że czasem mniej znaczy więcej

5) jak ćwiczenia z maty wpływają na funkcjonowanie w życiu codziennym i jak je odpowiednio wykorzystać.

Chcemy by ten czas był dla Was jednocześnie przygotowaniem do kolejnych form aktywności fizycznej, tak by stały się one skuteczne i bezpieczne.

Po porodzie zalecamy konsultacje z ginekologiem i optymalnie fizjoterapeutą uroginekologicznym. Do końca 6 tygodnia po porodzie siłami natury i 3 miesiąca po cesarskim cięciu, rekomendujemy aktywność w postaci codziennych spacerów. Po tym czasie zapraszamy na zajęcia.

Zajęcia prowadzi Kinga Górska (z córeczka Liwką)  – instruktorka Pilates, trenerka personalna Pilates CORE™Stability, ukończyła Kurs Terapii Tańcem i Ruchem w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem w Warszawie. Choreografka, prowadząca grupy tańca współczesnego z elementami teatru tańca. Tancerka Pracowni Teatru Tańca w Zielonej Górze. Pedagog, animatorka kultury, pomysłodawczyni i współtwórczyni projektu Laboratorium Twórcze Lubuskiego Teatru. Prowadziła zajęcia Ruch w teatrze na Wydziale Pedagogiki, Psychologii i Socjologii – Zakład Animacji Kultury i Andragogiki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Pasjonatka różnych dziedzin sztuki: tańca, teatru, ceramiki oraz aktywnego i zdrowego stylu życia. Od niedawna mama Liwki.

Miesięczny karnet na zajęcia:

1x w tygodniu – 100 zł

2x w tygodniu – 140 zł

Zapisy przez formularz Zdrowa mama – zapisy

Informacje: 507-77-19-78

Udostępnij w mediach społecznościowych!