Już niedługo (9-10 czerwca), po raz trzeci w Centrum Bliskości proponujemy Wam udział w warsztatach prowadzonych metodą Feldenkraisa. Dziś zachęcamy Was do krótkiej lektury i do wysłuchania kilku rozmów, które pomogą zrozumieć czym jest metoda i komu może pomóc. Wierzymy, że znów będzie pełna sala!

 

Zajęcia prowadzi nauczyciel metody Paweł Wójtowicz i jak mówi, celem zajęć jest poprawa sposobu, w jaki się na co dzień poruszamy, aby był bardziej efektywny, powodował mniej bólu i mniej zmęczenia. Celem jest ograniczenie nadmiernych napięć mięśni, redukcja stresu i zaangażowaniu w ruch tych partii ciała, które do tej pory zaangażowane nie były. Konkretne lekcje są poświęcone m.in oddechowi, równowadze, oczom i głowie, obręczy barkowej, siedzeniu i wstawaniu z krzesła czy stopom.
Posłuchaj rozmowy zarejestrowanej z Pawłem podczas drugich warsztatów, jakie pod koniec lutego poprowadził w Zielonej Górze

 

Na zajęciach uczestnicy poruszają się w zakresie swojego komfortu bez porównań z innymi. Dlatego też, zajęcia się otwarte dla wszystkich bez względu na wiek i kondycję fizyczną. Potwierdza to uczestnik dwóch poprzednich edycji zielonogórskich warsztatów Sławomir Łącki-Golc:

 

Wśród uczestników warsztatów są także trenerzy, którzy szukają inspiracji do swojej pracy. Co odkrył Marcin Kil?

 

Beata Hołowko, instruktorka zajęć Mama FIT w Centrum Bliskości i mama kilkumiesięcznej Julki z zachwytem odkrywała metodę Feldenkraisa:

 

Więcej informacji o Metodzie Feldenkraisa można znaleźć na stronach:

Kolejny warsztat z metody jest poświęcony PRZEMIESZCZANIU się (chodzeniu, wędrowaniu, spacerowaniu i bieganiu) poprowadzi oczywiście Paweł Wójtowicz, certyfikowany nauczyciel Metody Feldenkraisa z Krakowa. Ukończył 4-letni kurs nauczycielski w Anglii. Od kilku lat regularnie prowadzi warsztaty dla dorosłych i pracuje z dziećmi, przede wszystkim z dziećmi ze specjalnymi potrzebami w Polsce i na Ukrainie.

 

Warsztaty w dniach 9-10 czerwca 2018 r

Pracujemy przez cały weekend.

Sobota: 10.00 – 16.00

Niedziela: 9.00 – 15.00.

 

Tematem jest PRZEMIESZCZANIE. Celem: lepiej (łatwiej, bezpieczniej, efektywniej, bez bólu) poruszać się, chodzić, wędrować, spacerować i biegać. Metoda Feldenkraisa poprzez świadomość ruchu oraz zmianę nawyków ruchowych poprawia koordynację, poczucie równowagi, oddech i płynność ruchu oraz rozluźnia zbyt napięte mięśnie i aktywuje te niestosowane na co dzień.

Będą lekcje między innymi o:

– barkach i biodrach, o obu obręczach barkowej i biodrowej, które ze sobą potrafią w różnych sposób współpracować;

– aktywizacji mięśni z przodu ciała i rozluźnieniu mięśni pleców;

– aktywizacji mięśni pleców i generalnie z tyłu ciała, a rozluźnieniu mięśni brzucha;

– pełzania na brzuchu i aktywizacji centrum;

– o czworakowaniu i gibkości.

Na zajęciach nie porównujemy się nawzajem. Każdy ruch odbywa się w indywidualnym zakresie komfortu każdego z uczestników. Poruszamy się nie na siłę, ale inteligentnie, wykorzystując naszą zdolność nieustannego uczenia się. Dlatego też, zajęcia są propozycją dla wszystkich bez względu na wiek, umiejętności i kondycję fizyczną. Wszystkie lekcje będzie można stosować samodzielnie po warsztatach, które mogą być wstępem do nowej praktyki lub rozwinięciem swojej dotychczasowej.

 

Opłata: 240 zł (przy dokonaniu wpłaty 120 złotych na konto do dnia 15.05.2018). Po tym terminie, w miarę dostępnych miejsc – 290 zł. W przypadku rezygnacji z udziału w warsztacie po 25.05 zadatku nie zwracamy.

Rejestracja uczestników: przez formularz na stronie www.centrumbliskosci.pl oraz telefonicznie u Małgosi – 603 774 133.

Dane do wpłat:

60114020040000350277051893

w tytule: imię i nazwisko, warsztat z Pawłem Wójtowiczem, 9-10.06.2018

 

Decyduje kolejność zgłoszeń potwierdzonych wpłatą zadatku. Rejestrację prowadzimy do 7.06 lub do zajęcia wszystkich miejsc. Szczegółowe informacje na temat zajęć u prowadzącego: pawel.wojtowicz@poczta.fm lub +48 600 603 155.

Na życzenie wystawiamy zaświadczenie o odbytym szkoleniu.

 

Do zobaczenia na sali!

(Warsztat w Centrum Bliskości, 24-25.02.2018).

Udostępnij w mediach społecznościowych!