Warsztaty Feldenkraisa – Głównie plecy 21-22.03.2020

Zapraszamy na warsztaty Metodą Feldenkraisa. Jest ona zainspirowana ruchem naturalnym i sztukami walki, oparta na neurobiologii i nauce o procesach uczenia się.

➡️ Na czym polega?

Poprzez łagodne ruchy wykonane z uwagą rozwija świadomość siebie i koordynację, zmienia nawyki ruchowe, wzmacnia sprawność, poprawia oddech i równowagę, pozwala poruszać się efektywniej i z mniejszym wysiłkiem. Rozluźnia mięśnie i przywraca ich sprężystość. Przekłada się to na spokój i opanowanie, większą skuteczność w działaniu oraz witalność i chęć do życia. Jest odpowiednią metodą dla każdego, kto chce się nieustannie uczyć i lepiej poruszać bez względu na wiek i aktualną kondycję fizyczną. Zajęcia prowadzone są bez naśladowania, porównywania się i oceniania. Każdy robi lekcje ruchowe z uwagą na siebie, na to co czuje i na to, jak znaleźć dla siebie najlepszy ruch w danej sytuacji.

Metoda została opracowana przez Moshe Feldenkraisa, doktora fizyki i judokę, która najpierw sobie, a następnie innym pomagał po kontuzjach, wypadkach i traumach.

➡️ Dla kogo?

Zajęcia są dla zwykłych osób, którzy chcą poruszać się lepiej (np. z mniejszym bólem) w codziennych sytuacjach, a także dla sportowców, aktorów, fizjoterapeutów i wszystkich tych, którzy zawodowo bądź hobbystycznie pracują ciałem i z ciałem. Warsztaty polecamy osobom w każdym wieku – również osobom starszym i tym, którym doskwierają dolegliwości bólowe.

➡️ Jak wyglądają warsztaty?

Składają się z praktycznych lekcji poprzedzielanych przerwami i czasem na pytania. Wszystkie lekcje będzie potem można wykonywać samodzielnie w domu. Na warsztaty proszę przynieść wygodny strój. Praktykujemy bez obuwia. Zdjęcia, filmy z zajęć oraz opisy niektórych lekcji można znaleźć na stronie https://www.facebook.com/Met.Feldenkraisa/

➡️ Plan warsztatów:

1. Bark poruszony oddechem
2. Łopatki i między nimi
3. Rotacja a zgięcie
4. Falowanie kręgosłupa
5. Odwrócenie rotacji
6. Oczy, głowa i pięty.

➡️ Prowadzący

Zajęcia poprowadzi Metoda Feldenkraisa – Paweł Wójtowicz – certyfikowany nauczyciel Metody Feldenkraisa. Zajmuje się nią od 10 lat. Ukończył 4-letni kurs nauczycielski w Anglii. Jest członkiem Brytyjskiego Stowarzyszenia Metody Feldenkraisa. Od 2013 roku prowadzi warsztaty w całej Polsce i zagranicą. Ponadto pracuje indywidualnie tą Metodą z dziećmi z porażeniem mózgowym w Ukrainie i Kazachstanie.

Data: 21-22 marca 2020

Godziny: sobota 10:00-16:00, niedziela 9:00-15:00

Miejsce: Centrum Bliskości Zielona Góra

Rezerwacją miejsca jest wpłata zadatku w wysokości 100 zł. Wpłata pozostałej część kwoty do 15.03.

KOSZT 2-dniowych warsztatów: 350 zł

Nr konta do wpłat:

60114020040000350277051893 (mBank)
w tytule: warsztaty Feldenkraisa

Zapisy: centrumbliskosci[at]gmail.com

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/Met.Feldenkraisa/

http://pawelwojtowicz.pl/

****
Opis uczestnika warsztatów: „Argumenty za praktykowaniem Feldenkraisa: W porównaniu z ćwiczeniami sportowymi, fitness, jogą, których doświadczyłem bardzo wiele i które też lubię Metoda Feldenkraisa umożliwia głębsze uświadomienie sobie tego, jak się poruszamy, jakie mamy połączenia w ciele, ale też jak ruch porusza nasze wnętrze, jakie emocje się pojawiają, obrazy, wyobrażenia. Pozwala rozróżnić, co dany ruch nam daje, ile przynosi napięcia, wygody czy przyjemności. Uczy różnych sposobów wykonywania tego samego ruchu. Przywraca naturalną umiejętność eksperymentowania, bawienia się. Efekt końcowy większości lekcji (w moim przypadku): przyjemna miękkość ruchów, lepszy kontakt stóp z podłożem, naturalnie wyprostowana i zbalansowana postawa, integracja umysłu i ciała, większa świadomość tego, co robię, spokój, ale i energia do działania, ulga w bólu po kontuzjach. Wzruszające odkrywanie swojego potencjału, poprawiające samopoczucie i dające większe poczucie siebie.”

Udostępnij w mediach społecznościowych!