Trening mięśni dna miednicy BeBo®

Trening mięśni dna miednicy to nie moda, to Twoje zdrowie i jakość Twojego życia!

Zapraszamy na 5-tygodniowy kompleksowy trening mięśni dna miednicy według szwajcarskiej koncepcji BeBo(R).
Do udziału w cyklu zapraszamy osoby, które chcą zwiększyć świadomość swojego ciała, wzmocnić mięśnie dna miednicy, ale też nauczyć się je rozluźniać, kobiety po porodach i osoby, które odczuwają skutki nieprawidłowego funkcjonowania mięśni w tym obszarze.

Na program terapii MDM składa się:

1. Integracja aktywności dna miednicy w codziennych czynnościach.
Nauczymy się niwelować grożące miednicy przeciążenia – uczestnicy otrzymają informacje na temat prawidłowych nawyków higienicznych, sposobu podnoszenia ciężkich przedmiotów, wykorzystywania siły dna miednicy w codziennych czynnościach, nauczą się chronić mięśnie przeciążanie przez długo okres czasu.
2. Ćwiczenia świadomościowe, które pomogą zrozumieć funkcje mięśni, których nie widać. Wizualizacje pomogą uczestnikom odczuwać i rozróżniać mięśnie okolicy intymnej i odpowiednio je aktywować.
3. Trening właściwy – dostosowany do potrzeb konkretnych uczestników
W przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu celem będzie wzmocnienie mięśni, ale także nauka ich rozluźniania. Mobilizacja MDM uwzględnienia obszary sąsiadujące z dnem miednicy.
Poprawa funkcji mięśni dna miednicy wpływa pozytywnie nie tylko na ograniczenie a często wyeliminowanie problemu nietrzymania moczu czy stolca. Dzięki lepszej stabilizacji kręgosłupa poprzez wzmocnienie mięśni głębokich niweluje także bóle pleców, zwłaszcza w odcinku lędźwiowym. Zdecydowanie wzrasta także jakość satysfakcji seksualnej.

Efektywny trening mięśni dna miednicy w ramach profilaktyki trwa 5 tygodni, zwykle po upływie tego czasu odczuwalne są rezultaty. Zmienia się jakość odczuwania mięśni, koordynacja nerwowo -mięśniowa, kontrola i siła napięcia.

Trening BeBo® w przypadku terapii konkretnych problemów w obszarze uroginekologicznym i proktologicznym rozciąga się często w czasie do około 5-6 miesięcy. Wymaga więc regularności, wysiłku i zaangażowania.
Na początku treningu ćwiczenia polegają na rozbudzeniu świadomości i odczuwania obszaru dna miednicy oraz właściwej aktywizacji poszczególnych warstw mięśni. Bardzo istotną kwestią jest równoczesne wprowadzenie prawidłowych nawyków higienicznych związanych z wypróżnianiem się oraz rygor postawy w czynnościach codziennych.

Trening dna miednicy według koncepcji BeBo® jest sprawdzonym narzędziem wykorzystywanym w leczeniu. Zalecany jest jednak każdej kobiecie w ramach profilaktyki, jako przygotowanie do ciąży, podczas ciąży i po urodzeniu dziecka, a także w okresie klimakterium i senium, aby zapobiec ewentualnej niewydolności mięśni.

Jakie są pierwsze symptomy zaburzeń wynikających z osłabienia mięśni dna miednicy?

– sytuacja mimowolnej utraty moczu, stolca, gazów,
– konieczność korzystania z toalety w nocy,
– zapobiegawcze odwiedzanie toalety,
– obawy przed spożywaniem dużej ilości napojów,
– uczucie obniżonego dna miednicy,
– pojawiające się bóle w okolicy mięśni dna miednicy, dolnej części brzucha, przy oddawaniu
stolca oraz podczas stosunku,
– uczucie braku satysfakcji ze współżycia seksualnego.

Występowanie takich problemów nie jest jednoznaczną diagnozą i wymaga konsultacji, najlepiej uroginekologicznej. Czasami wystarczy tylko zmienić niektóre nawyki dnia codziennego, by szybko odczuć poprawę komfortu życia.

Zajęcia będą odbywać się we wtorki o godzinie 19:05 i będą trwać 115 minut.

Terminy zajęć: 17.09, 24.09, 1.10, 8.10. 15.10.

g. 19:05 – 21:00.

Koszt 5 zajęć wynosi 350 zł, w tym skrypt dla uczestników.

Zgłoszenia przyjmujemy do 10.09 lub wyczerpania limitu miejsc pod nr 603 77 41 33 oraz mailowo centrumbliskosci[at]gmail.com

Dane do wpłat:
mBank 60114020040000350277051893
w tytule: imię i nazwisko, trening bebo

Zajęcia prowadzi Małgorzata Stysinska – Certyfikowana Terapeutka Profilaktyki Uroginekologicznej, instruktorka jogi, doula, towarzysząca kobietom do porodu i w porodzie. współzałożycielka Centrum Bliskości, właścicielka marki Jogomania.

Udostępnij w mediach społecznościowych!