Szkoła Rodzenia on-line. Maj 2020

Zapraszamy do udziału w pierwszej edycji szkoły rodzenia w wersji on-line.
Czas trwania: 7.05 – 4.06 (4 tygodnie, w tym 8 spotkań on-line).

Co otrzymujesz?
zajęcia realizowane przez 6 specjalistek
12h zajęć on-line (poniedziałek, czwartek 18:30-20:00), z możliwością późniejszego odtworzenia
6h merytorycznych materiałów wideo
zestawy ćwiczeń na okres ciąży i połogu (wideo)
materiały edukacyjne (PDF)

Dostęp do wszystkich materiałów z kursu przez 3 miesiące.

Pracujemy na platformie Zoom oraz w zamkniętej grupie na Facebooku.

Zapisy przez formularz https://forms.gle/JBX5DPdZd3WBm1Vd6

Harmonogram:

7-9.05 – udostępnienie uczestnikom pierwszych materiałów wideo

I spotkanie on-line 11.05
Przedstawienie programu, omówienie form pracy.
Emocjonalna strona ciąży. W czym nam pomagają a w czym mogą przeszkadzać hormony? Jak zobaczyć swoje lęki i je oswoić? Relacja kobieta-mężczyzna w ciąży i po porodzie. Oczekiwania wobec siebie jako rodziców. Trymestry ciąży. Zmiany w ciele kobiety w czasie 40 tygodni ciąży i po porodzie. Dolegliwości okresu ciąży.
Prowadzenie: Monika Hryńko, Małgorzata Stysińska, Sylwia Misiak

II spotkanie on-line 14.05
Poród fizjologiczny i jego fazy. Przebieg porodu. Pozycje porodowe. Co spakować do szpitala?
Poród oczami dziecka.
Prowadzenie: Małgorzata Stysińska, Monika Hryńko

III spotkanie on-line 18.05
Jak zadbać o dobry poród? Co mogę zrobić na sali porodowej? Plan porodu. O zaufaniu i współpracy z położną w szpitalu. Ochrona krocza. Przeć czy nie przeć?
Wprowadzenie do nauki relaksacji i oddychania.
Prowadzenie: Małgorzata Stysińska, Monika Hryńko

IV spotkanie on-line 21.05
Od ssania do pierwszego słowa – rola odruchów, uwarunkowań anatomicznych i rozwoju zmysłów. Rozwój prenatalny i czwarty trymestr. Regulacja i sen dziecka w pierwszym roku życia.
Prowadzenie: Dorota Dranczewska

V spotkanie on-line 25.05
Karmienie piersią na dobry początek – podstawy fizjologii laktacji, korzyści wynikające z karmienia naturalnego, zasady prawidłowego karmienia, wskaźniki skutecznego karmienia, czy jest dieta mamy karmiącej czy nie? Psychologia zachowań noworodka. Zapoznanie z podstawowym sprzętem laktacyjnym.
Prowadzenie: Agnieszka Tokarz

VI spotkanie on-line 28.05
Więź i rola dotyku. Od kangurowania do chustonoszenia. Jak budować bliskość od narodzin? Kontakt skórka do skóry jako pierwsza forma kangurowania. Wprowadzenie do masażu Shantala i do noszenia w chuście.
Prowadzenie: Sylwia Misiak

VII spotkanie on-line 1.06
Połóg – czas specjalnym dla mamy i dziecka.
Nauka masażu dla par.
Prowadzenie: Agnieszka Tokarz, Małgorzata Stysińska

VIII spotkanie on line 4.06
Noworodek. Zasady pielęgnacji noworodka. Stany adaptacyjne noworodka. Co może niepokoić? Rozwój noworodka i niemowlęcia. Badania profilaktyczne.
Prowadzenie: Agnieszka Tokarz, Małgorzata Stysińska

Zapisy przez formularz https://forms.gle/JBX5DPdZd3WBm1Vd6

Koszt kursu: 490 zł/para rodziców.
Płatność przelewem konto do 7.05.

Dane do wpłat:
Nowoczesne Rodzicielstwo Sylwia Misiak
02191010482408000843560001

W tytule imię i nazwisko, szkoła rodzenia online

Potwierdzenie wpłaty proszę przesłać na adres centrumbliskosci[at]gmail.com

UWAGA! Praca będzie odbywać się na platformie ZOOM – prosimy o ściągnięcie programu na komputer bądź telefon – opcja darmowa. Będziemy pracować wchodząc w wysyłany przed każdymi zajęciami link.

—-> https://zoom.us/meetings

Chcesz dowiedzieć się więcej zanim podejmiesz decyzję?
A może masz dodatkowe pytania?
Napisz przez FB lub zadzwoń: 507-77-19-78.

Prosimy też o kontakt przez stronę Centrum Bliskości lub Nowoczesne Rodzicielstwo Sylwia Misiak w celu dodania do zamkniętej grupy. Start grupy: 7.05.

zapisy przez formularz https://forms.gle/JBX5DPdZd3WBm1Vd6

Więcej o prowadzących:

Agnieszka Tokarz – położna, Certyfikowany Doradca Laktacyjny, instruktor masażu Shantala. Od ponad 10 lat opiekuje się matkami i dziećmi o szczególnych potrzebach w Klinicznym Oddziale Neonatologii w Zielonej Górze. Jest odpowiedzialna za funkcjonowanie Regionalnego Banku Mleka Kobiecego w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze. Jako położna środowiskowo – rodzinna wspiera rodziny w pierwszych tygodniach po urodzeniu dziecka. W ramach indywidualnej praktyki prowadzi poradnię laktacyjną i organizuje warsztaty edukacyjne m.in. „Karmienie piersią na dobry początek”, „Karmię rok! I co dalej?”.Od kilkunastu lat jest propagatorką postulatów ekologii prokreacji. Jest instruktorem metody wielowskaźnikowej podwójnego sprawdzenia.

Monika Hryńko – psycholog, psychoterapeuta, seksuolog w trakcie specjalizacji. Od 14 lat swoje doświadczenie zawodowe zdobywam w oddziale psychiatrycznym i prywatnym gabinecie. Pracuje także w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Dorota Dranczewska – pedagog, neurologopeda, certyfikowany instruktor Polskiej Szkoły Masażu Shantala, oligofrenopedagog. Pracuje jako logopeda w Szkole Podstawowej nr 2 w Zielonej Górze. Prowadzi własną praktykę neurologopedyczną. Pomaga głównie noworodkom, niemowlętom oraz młodszym dzieciom. Współpracuje z zielonogórskimi szkołami rodzenia. W jej sercu szczególne miejsce zajmuje wczesna interwencja logopedyczna: wspieranie rodziców i noworodków w rozpoczęciu efektywnego przyjmowania pokarmu, terapia neurologopedyczna najmłodszych, prowadzenie indywidualnych lekcji Masażu Shantali oraz pomoc w karmieniu i rozszerzaniu diety dzieci. Na co dzień jest mamą dwójki nastolatków, właścicielką labradora, pasjonatką pieczenia ciastek i krótkich wypraw rowerowych.

Małgorzata Stysińska – założycielka i właścicielka szkoły Jogomania Małgorzata Stysińska (rok założenia: 2013), współtwórczyni Centrum Bliskości Zielona Góra. Jest instruktorką jogi, którą praktykuje od 2001 roku. Absolwentka 3-letniej szkoły jogi w Krakowie. Ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu grup jogi dla kobiet w ciąży. Szkoli się w obszarze opieki prenatalnej i okołoporodowej. Jej kolejny zawód to doula. Ma praktykę i kompetencje do wspierania kobiet w czasie ciąży, porodu, połogu i świadomego przygotowywania do rodzicielstwa. Certyfikowana Terapeutka Profilaktyki Uroginekologicznej (realizuje treningi dna miednicy według koncepcji BeBo®. Obecnie w trakcie certyfikacji terapii Bowena oraz trakcie szkolenia terapii metodą Labana. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Fizjoterapii ze specjalizacją kosmetologia i czynną masażystką.

Sylwia Misiak – trenerka Akademia Noszenia Dzieci, doradczyni noszenia od 2011 roku. Jest certyfikowaną instruktorką masażu Shantala (Shantala Maatschap Shantala Babymassage – 2011) i Promotorką Karmienia Piersią (2015) oraz instruktorką Aktywnej Szkoły Rodzenia (2017). Ukończyła dwuetapowe szkolenie z pielęgnacji neurorozwojowej dzieci w 1 roku życia (2019) Właścicielka marki Nowoczesne Rodzicielstwo Sylwia Misiak. Z jej inicjatywy zrealizowanych zostało wiele akcji oraz projektów kierowanych do rodziców i przyszłych rodziców, przede wszystkim na terenie Zielonej Góry. Współorganizatorka kilku edycji Międzynarodowego Tygodnia Bliskości, Tygodnia Godnego Porodu (Fundacja Rodzić po Ludzku), Tygodnia Karmienia Piersią. Koordynatorka projektów: Jak uniknąć baby blues (2015), Letnia szkoła świadomego rodzicielstwa (2016), Lato bliskości (2017), Młoda mama nie jest sama (2017). Prelegentka na konferencji dla położnych Stowarzyszenia Dobrze Urodzeni, panelistka Ogólnopolskich Konferencji Noszenia Dzieci, współzałożycielka SEDNO Stowarzyszenie Edukatorów i Doradców Noszenia i skarbniczka Stowarzyszenie Przestrzeń 4a.

Kinga Górska – instruktorka Pilates, trenerka personalna Pilates CORE™Stability, ukończyła Kurs Terapii Tańcem i Ruchem w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem w Warszawie. Choreografka. Tancerka Pracowni Teatru Tańca w Zielonej Górze. Pedagog, animatorka kultury, pomysłodawczyni i współtwórczyni projektu Laboratorium Twórcze Lubuskiego Teatru. Prowadziła zajęcia Ruch w teatrze na Wydziale Pedagogiki, Psychologii i Socjologii – Zakład Animacji Kultury i Andragogiki Uniwersytetu Zielonogórskiego. W Centrum Bliskości prowadzi zajęcia Zdrowa Mama. Po szkoleniu Kobieta w ciąży i po porodzie – różnice w planowaniu fizjoterapii i treningu. Pasjonatka różnych dziedzin sztuki: tańca, teatru, ceramiki oraz aktywnego i zdrowego stylu życia. Od niedawna mama Liwki.

 

Udostępnij w mediach społecznościowych!