Serce i dusza położnictwa. Spotkanie 12.10.2018

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z niesamowitą położną – Irene Chain-Kalinowski. Podzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem z pracy na kilku kontynentach.

Irene jest ekspertką ds. Macierzyństwa i położnictwa, doradcą ds. Nowoczesnych systemów macierzyństwa MMSS (Chiny); Dyrektorem operacyjnym i założycielką projektu edukacji globalnej My Body My Baby Enhanced Prenatal, Doradcą Położniczym Akademii Edukacji Homeopatycznej. Zazwyczaj zabiera głos na międzynarodowych seminariach i wykładach dla specjalistów.
Tym razem w drodze na kolejne światowe sympozjum spotka się z ciekawymi jej doświadczeń w Centrum Bliskości!

Spotkanie dedykujemy przede wszystkim specjalistom pracującym w opiece okołoporodowej – położnym, lekarzom-ginekologom, doulom. Mile widziane będą też przyszłe mamy.

O Irene Chain-Kalinowski mówi się jako o „ambasadorce kobiety”. Od wielu lat jako położna holistycznie opiekuje się kobietami i rodzinami, dba o dobre i godne oblicze porodu.

Urodziła się w Wielkiej Brytanii, 20 lat spędziła w Nowej Zelandii, od dwóch lat pracuje w Chinach, gdzie tworzy Szkołę Położnictwa. Opowie o współpracy z rządem i organizacji działającymi na rzecz zdrowia na rzecz stworzenia innowacyjnego systemu opieki położniczej. Wraz z koleżanką Meng Xue obecnie jest w Europie. Spędziły 2 tygodnie wizytując oddziały położnicze wielu brytyjskich szpitali ( Royal London Maternity Hospital, Birmingham City Hospital, Pilgrim Hospital, Boston Lincolnshire, Bronte Birth Center w Dewsbury District Hospital). Z Zielonej Góry pojadą do Bad Wildbad w Niemczech na konferencję położniczą.

Irene praktykowała położnictwo przez 38 lat. Całe życie obserwowała systemy położnicze w różnych miejscach na świecie, i ucząc się cudownych sposobów opieki i być z kobietami w kontakcie.

Irene jest autorką wielu książek. Pierwsza książka Ireny „Serce i dusza położnictwa” opowiada o tym, jak narodziny stały się złożone w naszym zachodnim społeczeństwie i jak powinniśmy wprowadzić zmiany w sposobie świadczenia usług położniczych. W jaki sposób kobiety, by kobiety przejęły kontrolę nad swoim doświadczeniem. Propaguje wiedzę o fizjologicznym procesie porodu.

Z pełną bibliografią można zapoznać się tu:

TUTAJ

W Zielonej Górze Irene pojawi się wraz z Meng Xue, położną, założycielką Chińskiego Stowarzyszenia Położnych. Meng Xue wspiera fizjologiczne procesy ciąży, porodu, porodu, okresu poporodowego i noworodkowego. Jej aktywny wkład w usługi związane z macierzyństwem doprowadziły do dalszego rozwoju i promowania położnictwa w Chinach.

Na spotkanie zapraszamy do Centrum Bliskości w Zielonej Górze – ul. Sowińskiego 4a/2, w piątek 12 października o godzinie 16:00.

Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia chętnych do udziału w spotkaniu przyjmujemy pod adresem centrumbliskosci[at]gmail.com Proszę podać imię i nazwisko oraz wykonywany zawód.

Nasi goście mówią w języku angielskim. Spotkanie będzie tłumaczone na język polski. Zachęcamy do aktywnego udziału i zadawania pytań.

Udostępnij w mediach społecznościowych!