Ruszamy z porannym pilatesem medycznym!

Od 9 października ruszamy z poranną grupą pilatesu medycznego. Na zajęcia zapraszamy w poniedziałki o 8:00.

 

Pilates medyczny to system ćwiczeń, który ma za zadanie: przywrócić prawidłową postawę ciała i wzorce ruchowe, wzmocnić mięśnie bez zbytnich obciążeń, uporać się z bólami kręgosłupa, nauczyć jak w bezpieczny sposób pracować nad mięśniami brzucha i dna miednicy, przygotować organizm do bardziej intensywnych form treningowych.

To bardzo dobry trening także dla młodych mam – efektywnie ale jednocześnie bezpiecznie pomaga wrócić do formy sprzed ciąży.

Podczas spotkań wykorzystujemy nie tylko technikę klasycznego treningu pilates, ale także system pilates core stability i trening funkcjonalny. Zgłębiamy tematykę pracy z ciężarem własnego ciała, dużo i świadomie oddychamy, szukamy naszego „centrum”, czyli gorsetu mięśniowego odpowiedzialnego za ochronę kręgosłupa i narządów, prawidłową postawę, pracę organizmu oraz dobre samopoczucie. Poruszymy problem rozstępu mięśnia prostego brzucha i treningów po cesarskim cięciu.

Trening pilates jest polecany dla wszystkich!

Zajęcia prowadzi Magda Wolny – instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością fitness oraz trener personalny. Prowadzi zarówno treningi dynamiczne, mające na celu poprawę sylwetki i wytrzymałości organizmu m.in. tabatę, spartakusa, trening funkcjonalny z użyciem sprzętu oraz ciężaru własnego ciała, step, piłki, jak i formy prozdrowotne – zdrowy kręgosłup, pilates, pilates core stability, trening mięśni dna miednicy, trening powięziowy. W czasach studiów związana ze studenckim teatrem tańca. Od 10 lat aktywna w zawodzie instruktora, który wciąż jest dla niej powodem i motywacją do nauki i zgłębiania nowych form ruchu. Praktykuje i zgłębia również jogę.

 

Niezmiennie zapraszamy także na wieczorne zajęcia pilates medyczny – w środy o 20:10.

Udostępnij w mediach społecznościowych!