Powrót do formy po cesarce

Jeżeli jesteś świeżo upieczoną mamą mamy dla Ciebie nową propozycję świadomego powrotu do formy sprzed ciąży. Nasze zajęcia kierowane są do wszystkich młodych mam, zwłaszcza tych, których poród zakończył się cesarskim cięciem. Chcemy nauczyć Was jak w kontrolowany sposób, krok po kroku, wrócić do funkcjonowania sprzed ciąży. Słowo „proces” jest dla nas kluczowe, bo rozumiemy, że ciało kobiety po ciąży, zwłaszcza jeśli zakończyła się ona porodem zabiegowym, potrzebuje dużo opieki i troski by wrócić do stanu równowagi. Prowadzone zajęcia będą przygotowywały Was także do samodzielnych ćwiczeń w domu.

Pokażemy Wam:

1) w jaki sposób wzmacniać mięsnie głębokie ze szczególnym uwzględnieniem mięśnia poprzecznego brzucha i mięśni dna miednicy

2) jak postępować przy rozejściu mięśnia prostego brzucha

3) jak traktować mocno eksploatowany podczas ciąży i po porodzie kręgosłup. Jak go stabilizować i przez to wzmacniać

4) techniki relaksacyjne i rozluźniające dla ciała i głowy – pokażemy, że czasem mniej znaczy więcej

5) jak ćwiczenia z maty wpływają na funkcjonowanie w życiu codziennym i jak je odpowiednio wykorzystać.

Chcemy by ten czas był dla Was jednocześnie przygotowaniem do kolejnych form aktywności fizycznej, tak by stały się one skuteczne i bezpieczne.

Zapraszamy mamy 3 miesiące po cesarskim cięciu, w przypadku porodów drogami natury – po zakończonym połogu i konsultacji z lekarzem-ginekologiem.

Przed rozpoczęciem programu treningowego zalecamy również konsultację z fizjoterapeutą uroginekologicznym.

Podczas zajęć mile widziane Maluszki.

 

Nad całością programu czuwa Magda Wolny, instruktor rekreacji ruchowej, ze specjalizacją z formach prozdrowotnych: zdrowy kręgosłup, pilates, pilates core stability, trening mięśni dna miednicy, trening powięziowy.

 

Zajęcia startują 3 lipca. Będą się odbywały we wtorki i czwartki o godz. 13:30.

Wszystkie mamy zainteresowane udziałem w programie treningowym zapraszamy we wtorek 26.06 o godz. 13:30 na spotkanie wprowadzające, na którym będziecie mogły zadać pytania i więcej dowiedzieć się o tej nowatorskiej propozycji.

 

Koszt udziału (karnet na miesiąc):

– trening 2x w tygodniu – 120 zł, 1x w tygodniu 80 zł

Opcjonalnie (tylko dla uczestniczek naszego programu):

– konsultacja z fizjoterapeutą 50 zł – Karolina Buczyńska, mgr fizjoterapii, specjalizująca się w uroginekologii i tematyce obniżenia narządów wewnętrznych

– konsultacja z dietetykiem 30 zł – Jolanta Meller.

 

Liczba miejsc ograniczona. Zapisy chętnych przyjmujemy mailowo: centrumbliskosci[at]gmail.com, przez formularz na stronie www.centrumbliskosci.pl

Chętnie odpowiemy też na Wasze pytania.

 

 

Udostępnij w mediach społecznościowych!