Zajęcia muzyczno – ruchowe Kolory Muzyki skierowane są dla dzieci w wieku 1-3 lat wraz z opiekunami. Na 45-minutowych spotkaniach dzieci są wprowadzane w świat muzyki za pomocą różnych metod stymulowania rozwoju w tej grupie wiekowej.

Na zajęciach Kolory Muzyki najważniejsza jest aktywność samych dzieci. Zabawa poprzez doświadczanie jest kluczem do wszechstronnego rozwoju dziecka, więc dzieci:

  • tworzą instrumenty
  • grają
  • bawią się z rodzicami i innymi dziećmi
  • eksperymentują
  • rozwijają własne strategie odbierania muzyki.

Kolory Muzyki pozwalają, aby dzieci stały się małymi artystami, wyrażały ekspresję twórczą i odkryły nieznane wcześniej możliwości. Na zajęciach Kolory Muzyki Wasze pociechy poznają świat wielozmysłowo.

Będzie spotkanie z muzyką klasyczną, znane i lubiane piosenki tematyczne, muzyka wykonywana na żywo, zabawy tradycyjne, improwizacja. Będziemy bawić się rytmem, muzyką, opowiadać historie. Dzieci będą poznawać kolory, faktury, kształty. W programie zajęć są zabawy sensoryczne: masażyki, zabawy paluszkowe, zabawy z chustą, piłkami, ćwiczenia małej motoryki, aktywności plastyczne, zabawy z woreczkami, szarfami i pacynkami.

Na zajęciach wykorzystujemy metodę aktywnego słuchania muzyki wg Batti Strauss, elementy metody „wywoływania w dzieciach muzyki” Carla Orffa, zabawy ruchowe oparte na bazie Ruchu Rozwijającego W. Sherborne.

Drogi Rodzicu, Rozwijamy, tworzymy i bawimy się razem z dziećmi. Uczymy się piosenek, kształtujemy wrażliwość muzyczną i wykorzystujemy muzykę do własnej spontanicznej twórczości. Głównym celem zajęć jest bliska relacja rodzic – dziecko, dlatego rodzic też uczestniczy w zabawach, pamiętając o naturalnych skłonnościach dzieci do naśladownictwa. Zobaczycie jak wiele możecie nauczyć się od siebie samych. Otrzymacie inspiracje do codziennej radosnej i rozwojowej zabawy.

Kolory Muzyki to zajęcia, na których dziecko nauczy się też świadomości swojego ciała, świadomości przestrzeni, usprawni koordynację ruchową, pamięć oraz mowę. Dzieci zaczną być bardziej samodzielne, twórcze i kreatywne. Rozwiną swoje poczucie wartości i nabiorą odwagi w wyrażaniu emocji i uczuć. Pamiętaj, Jeżeli dziecko na zajęciach nie ma ochoty się bawić, nie zmuszamy. Ono i tak chłonie muzykę i wiedzę zajmując się w tym czasie inną, interesującą dla niego czynnością. Czasem może potrzebować jeszcze trochę czasu lub ciekawi go inna, godna uwagi czynność. Wszystkie twórcze działania odbywają się w radosnej atmosferze i bezpiecznym otoczeniu, nad którymi czuwa prowadząca zajęcia, Ewa Sozańska.

 

Zajęcia w czwartki o 12:30. Karnet na miesiąc 120 zł.

Zapisy i informacje przez formularz na stronie i u Sylwii – 507-77-19-78.

Udostępnij w mediach społecznościowych!