Dzień Babci w Centrum Bliskości – 21.01

W niedzielę 21 stycznia zapraszamy na cykl zajęć dla dzieci z opiekunami. Rozpoczynamy rodzinnym muzykowaniem, później zabawy w kręgu i na koniec – artystycznie – dzieci wykonają upominki dla swoich dziadków. 

11:00 Rodzinne muzykowanie

Rodzinne muzykowanie – zajęcia umuzykalniające prowadzone metodą Gordona – dla dzieci 2 do 4 lat wraz z opiekunami.

W tym wyjątkowym dniu – 21.01 zachęcamy do wzięcia w nich udziału także wnuków z dziadkami!

Zajęcia obejmują różne formy umuzykalniania: śpiew, taniec, słuchanie muzyki, grę na instrumentach, ruch przy muzyce, improwizację – wokalną (rytmiczną, melodyczną) oraz instrumentalną.

Podczas zajęć wykorzystywane jest pianino cyfrowe, instrumenty perkusyjne oraz inne pomoce takie jak: chustki, obręcze, woreczki.

Zajęcia prowadzi Emilia Kuligowska – nauczycielka muzyki, wychowania przedszkolnego, certyfikowana prowadząca zajęcia zgodne z Teorią uczenia się muzyki Edwina E. Gordona (akredytacja Polskiego Towarzystwa im. E.E. Gordona w Bydgoszczy), autorka piosenek dla dzieci.

Udział dziecka z opiekunem 30 zł, udział rodzeństwa z opiekunem 50 zł.

———————

12:00 Zabawy w kręgu

Zajęcia muzyczno-ruchowe dla opiekunów z dziećmi w wieku od 4 do 6 lat.

21.01 zapraszamy także dzieci z dziadkami!

„Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli a ciałem zaczyna kierować serce” (Paulo Coelho) – to motto będzie naszym przewodnikiem w tworzeniu wspólnego kręgu.

Dlaczego warto?

Spędzasz czas ze swoim dzieckiem robiąc coś innego niż na co dzień. Zajęcia dają możliwość odkrywania i poczucia własnego wewnętrznego potencjału, poprzez ruch i zabawę przy muzyce. To niezapomniany czas, w którym ciało doświadcza jedności, bliskości i wolności.

Czego się można spodziewać?

Zajęcia w kręgu to od wieków tańczone i utrwalane w tradycjach narodowych kroki taneczne, powtarzane we wspólnym kręgu ludzi w różnym wieku – tu rodziców lub dziadków i dzieci. To czas na poznanie relacji, jakie utworzyły się w rodzinie. Przyjrzenia się kierunkom działania i tworzenia, pracy nad dążeniem do harmonii i spokoju.

Zajęcia poprowadzi Dorota Koch.

Grupę zbieramy do 19.01. Ostateczną rezerwacją miejsca jest dokonanie przedpłaty na konto podane w wiadomości zwrotnej do Waszego zgłoszenia.

Udział dziecka z rodzicem (lub obojgiem rodziców) 30 zł.
Udział rodzica z dwojgiem dzieci 50 zł.

———–

13:15 Podusia od wnusia

Bycie Babcią lub Dziadkiem to wspaniałe uczucie, a Dzień Babci i Dziadka to idealny pretekst na spędzenie cudownego czasu z ukochanym wnuczkiem lub wnuczką. A jeżeli przy okazji można stworzyć coś razem, czegoś się od siebie nawzajem nauczyć i dobrze bawić, korzyściom nie ma końca. Zapraszamy na warsztaty, na których Dziadkowie wraz z Wnukami stworzą własnoręcznie uszyte i ozdobione poduszeczki-przytulanki.

Zajęcia dla dzieci 4-6 lat wraz z opiekunami

Prowadzi Magdalena Łaniewska-Skrzypczak.

Udział w zajęciach: 35 zł, w cenę wliczone materiały.

 

Zapisy na wszystkie zajęcia poprzez formularz Zapisy do Centrum bliskości.

Udostępnij w mediach społecznościowych!