Rodzinne muzykowanie – zajęcia umuzykalniające prowadzone metodą Gordona – dla dzieci 6 miesięcy do 3 lat wraz z opiekunami.

Muzycznie przywitamy wiosnę 24.03 o godzinie 10:00.

Zajęcia obejmują różne formy umuzykalniania: śpiew, taniec, słuchanie muzyki, grę na instrumentach, ruch przy muzyce, improwizację – wokalną (rytmiczną, melodyczną) oraz instrumentalną.

Podczas zajęć wykorzystywane jest pianino cyfrowe, instrumenty perkusyjne oraz inne pomoce takie jak: chustki, obręcze, woreczki.

Zajęcia prowadzi Emilia Kuligowska – nauczycielka muzyki, wychowania przedszkolnego, certyfikowana prowadząca zajęcia zgodne z Teorią uczenia się muzyki Edwina E. Gordona (akredytacja Polskiego Towarzystwa im. E.E. Gordona w Bydgoszczy), autorka piosenek dla dzieci.

Udział dziecka z opiekunem 30 zł, udział rodzeństwa z opiekunem 50 zł.

Chcesz wiedzieć więcej o teorii Gordona? Zapraszamy do lektury poniżej.

Teoria uczenia się muzyki Edwina Eliasa Gordona w szczególny sposób odnosi się do najmłodszych dzieci, a nawet do tych w matczynym łonie (!). Sam autor wielokrotnie powtarza, że: „Ci, którzy dużo wiedzą o rozwoju dziecka, żartują czasami, że chcieliby umrzeć jako małe dzieci, ale najpóźniej jak tylko byłoby to możliwe. Zdają sobie bowiem sprawę, że możliwości uczenia się nigdy nie są większe niż w chwili narodzin”.
Wobec tego przyjmując, że najważniejszym okresem dla uczenia się jest czas od pierwszych chwil po urodzeniu (a może jeszcze przed tym faktem) do ukończenia trzeciego roku życia, należy kierować dzieckiem tak, aby odbierało nieustrukturowane, nieformalne oddziaływania. Kolejny pod względem ważności okres, to lata między trzecim a piątym rokiem – okres oddziaływań już ustrukturowanych, ale wciąż nieformalnych, realizowanych przez dom rodzinny lub przedszkole.
To, czego dziecko uczy się podczas pierwszych pięciu lat życia, tworzy podstawę dla całej późniejszej edukacji, która tradycyjnie rozpoczyna się wraz z przekroczeniem progu przedszkolnej czy szkolnej „zerówki”.
Im wcześniej dziecko uzyska tę podstawę, tym więcej skorzysta z późniejszej edukacji i odwrotnie – im później tego dokona, tym gorsze będą dalsze efekty.
Po raz drugi nie powtórzy się okazja do nadrobienia tych zaniedbań, a nauczanie w takiej sytuacji będzie miało charakter jedynie wyrównawczy, a nie wzbogacający.
(Gordon E.E. 1997 Umuzykalnienie niemowląt i małych dzieci, str.5).

Zapisy na zajęcia przez formularz na www.centrumbliskosci.pl.

Zapraszamy w sobotę 24.03 o godzinie 10:00.
Rezerwacją miejsca jest wpłata zaliczki (15 zł) lub całej kwoty do 23.03.02 na konto:60114020040000350277051893

w tytule: imię i nazwisko, gordonki, 25.03

Liczba miejsc ograniczona.

Uczestników prosimy o wygodny ubiór i zabranie miękkiego obuwia na zmianę.

Pokaż mniej

Udostępnij w mediach społecznościowych!